Kurzy pro děti

„Smích a vzdělání jsou hlavní ingredience!”

IPPA Děti je ucelený vzdělávací program pro děti a mladistvé. V tomto programu kombinujeme teorii s praktickou částí, díky které si děti samy vytvoří řadu cukrářských výrobků. Tím se vzdělávání stává zábavou.

Zjistili jsme, že díky zábavě a zážitkové povaze našich kurzů si děti mnohem lépe osvojí teoretickou část a více se do všech aktivit zapojují.

Právě díky tomu, že děti produkty samy připravují, si jsou schopny tyto znalosti mnohem déle uchovat a použít je v budoucnu.

Učí se, zatímco si hrají, a to je výhra!

 

• akademie je pro děti od 7 do 15 let • 

• kurz probíhá každý den od 15:30 hod.  • trvá 3 hodiny max. 8 dětí

Macarons - francouzský dezert

Chceš se naučit stejně lahodné makronky, jaké mají v Paříži? Přijď si to s námi vyzkoušet. Malé, barevné, na první pohled křupavé a přitom uvnitř měkké a vláčné? Lze to a vše jen ze tří ingrediencí. 

Chodské koláče a valašské frgály

Víš, že se buchty a koláče dříve podávaly k obědu jako hlavní chod po polévce? U nás se naučíš tradiční chodské koláče, které mají dvě podoby a odlišují se způsobem zdobení, a potom valašský frgál, pro který je typická na jeden koláč jedna náplň.

Vypsané termíny:

Red velvet dort a cupcake

Je libo kousek rudého nadýchaného dortu? Přijď si upéct svůj vlastní Red velvet. Při hře s barvami zažiješ i trochu magie a alchymie. Chceš se naučit péct také malý dortík, který je charakteristický svým pečením v papírovém košíčku a bohatým zdobením? Kombinací těsta a krému si u nás vytvoříš malé umělecké dílo plné nepřeberných chutí a barev, kterému hned tak nikdo neodolá.

Vypsané termíny:

Francouzská cukrařina

Větrník, věneček a smetanové éclairs – tohle není kurz francouzštiny, ale zveme tě na kurz pečení, kde se naučíš pracovat s francouzským odpalovaným těstem. Nadýchané tvary různé velikosti tě překvapí nejen svou jednoduchostí.

Muffiny

Také rád(a) zkoušíš v kuchyni nové recepty, nové chutě a chceš vyzkoušet opravdu něco jednoduchého a chutného?
Tak se přijď k nám naučit muffiny – pomerančové s kardamonem, hruškovo – kokosové s čokoládou a muffiny z listového těsta.

Vypsané termíny:

Čokoládové figurky

Dokážeš sníst slona nebo žirafu? Ano, dokážeš! V akademii tě o tom přesvědčíme. A také tě naučíme pracovat s čokoládovou formou, vylévat ji lahodnou čokoládou a vytvořit si voňavé a krásné čokoládové figurky, třeba právě slona nebo žirafu.

Mousse - lahodný čokoládový krém

Miluješ čokoládu? Tak to je ta pravá chvíle přijít k nám a naučit se nejjemnější a nejlahodnější francouzský čokoládový dezert, který je ideální skvostnou pochoutkou pro všechny milovníky čokolády.

Vypsané termíny:

Cake pop - lízátka

Při výrobě nepečených lízátek si určitě užiješ spoustu zábavy. Fantazii se meze nekladou, ozdobit si je můžeš na tisíc způsobů. Počítej s tím, že žádná narozeninová párty se pak už bez tvých lízátek nikdy neobejde.

Verrine – lahodný dezert do skleničky

Chceš udělat mamince radost a připravit jí luxusní a osvěžující svačinku? Naučíme tě rychlý, lahodný a neobyčejný smetanový dezert „do skleničky“. Můžeš si vybrat ovoce, ořechy, sušenky, šlehačku, čokoládové hobliny – vše záleží jen na tobě. Pak už stačí jen mamince podat malou lžičku.

Vypsané termíny:

Valentýnský dort

Láska prochází žaludkem. Nezapomeň na to ani den před Valentýnem, a proto si přijď k nám připravit ten nejsladší dáreček v podobě lahodného malinového dortu.

Vypsané termíny:

Valentýnské minidezerty

Verrine, čokopralinky, dezerty z křehkého těsta…. Svatý Valentýn – svátek všech zamilovaných. A ty můžeš právě dnes zazářit skvělým, sladkým a zamilovaným dárkem. Připravíš si malinový dezert do skleničky (Verrine) ve tvaru srdce, čokoládové pralinky (srdíčka) a „zamilované“ dezerty z křehkého těsta.

Vypsané termíny:

Americký Cheesecake

Chceš na jedno odpoledne odcestovat do Ameriky?
Díky americkému koláči s lahodným krémem z čerstvého sýru Philadelphia se ti to určitě podaří. A můžeš si vybrat citrusovou příchu, tu mají rádi na Floridě, jahodovou zase v New Yorku. Tak vyrážíme!

Vypsané termíny:

Domácí křehké sušenky

Víš, jak vypadá tvarovátko nebo razítko na sušenky? Je libo hroch nebo medvídek? Nebo snad srdíčko a kytička?
Přijď si k nám nějaké razítko vybrat, pak se naučíš péct křehké máslové sušenky různých vůní, tvarů a příchutí.

Vypsané termíny:

Zábavný palačinkový dort s ovocem

Miluješ palačinky? U nás s nimi rozhodně šetřit nebudeme a poskládáme z nich rovnou celý dort! A ty si vybereš náplň, kterou máš nejraději. Že by tvaroh nebo snad čokoláda?

Vypsané termíny:

Minibábovky

Bábovka je hit. Mísí se v ní trocha nostalgie, snadná příprava, lahodná chuť a neodolatelná vůně. Ať je velká nebo jen minibábovka.

Vypsané termíny:

V hlavní roli tvaroh

Rychlé a vynikající dva dezerty – tvarohový koláč s malinovou omáčkou a tvarohová bábovka s levandulí. Zdravé, svěží a voňavé. A navíc prý vydrží i několik dní vláčné.

Vypsané termíny:

Brownies a mrkvový dort

Víš, že i cukráři a cukrářky občas sáhnou po zelenině? Nezdá se ti to? Přijď si vyzkoušet neodolatelný dezert z červené řepy a mrkve. I vitamíny mohou chutnat výborně.

Vypsané termíny: