Školní dny

• kurzy jsou pro děti od 7 do 15 let • 

• kurzy probíhají pondělí až pátek od 15:30 do 18:30 hod.  • trvá 3 hodiny max. 8 dětí • 

Macarons - francouzský dezert

Chceš se naučit stejně lahodné makronky, jaké mají v Paříži? Přijď si to s námi vyzkoušet. Malé, barevné, na první pohled křupavé a přitom uvnitř měkké a vláčné? Lze to a vše jen ze tří ingrediencí. 

Red velvet dort a cupcake

Je libo kousek rudého nadýchaného dortu? Přijď si upéct svůj vlastní Red velvet. Při hře s barvami zažiješ i trochu magie a alchymie. Chceš se naučit péct také malý dortík, který je charakteristický svým pečením v papírovém košíčku a bohatým zdobením? Kombinací těsta a krému si u nás vytvoříš malé umělecké dílo plné nepřeberných chutí a barev, kterému hned tak nikdo neodolá.

Vypsané termíny:

Americký Cheesecake

Chceš na jedno odpoledne odcestovat do Ameriky?
Díky americkému koláči s lahodným krémem z čerstvého sýru Philadelphia se ti to určitě podaří. A můžeš si vybrat citrusovou příchu, tu mají rádi na Floridě, jahodovou zase v New Yorku. Tak vyrážíme!

Vypsané termíny:

Minibábovky

Bábovka je hit. Mísí se v ní trocha nostalgie, snadná příprava, lahodná chuť a neodolatelná vůně. Ať je velká nebo jen minibábovka.

Vypsané termíny:

Čokoládové figurky

Dokážeš sníst slona nebo žirafu? Ano, dokážeš! V akademii tě o tom přesvědčíme. A také tě naučíme pracovat s čokoládovou formou, vylévat ji lahodnou čokoládou a vytvořit si voňavé a krásné čokoládové figurky, třeba právě slona nebo žirafu.

Vypsané termíny:

Verrine – lahodný dezert do skleničky

Chceš udělat mamince radost a připravit jí luxusní a osvěžující svačinku? Naučíme tě rychlý, lahodný a neobyčejný smetanový dezert „do skleničky“. Můžeš si vybrat ovoce, ořechy, sušenky, šlehačku, čokoládové hobliny – vše záleží jen na tobě. Pak už stačí jen mamince podat malou lžičku.

V hlavní roli tvaroh

Rychlé a vynikající dva dezerty – tvarohový koláč s malinovou omáčkou a tvarohová bábovka s levandulí. Zdravé, svěží a voňavé. A navíc prý vydrží i několik dní vláčné.

Vypsané termíny:

Brownies a mrkvový dort

Víš, že i cukráři a cukrářky občas sáhnou po zelenině? Nezdá se ti to? Přijď si vyzkoušet neodolatelný dezert z červené řepy a mrkve. I vitamíny mohou chutnat výborně.

Vypsané termíny:

Sladké na cestách

Chystáte se za dobrodružstvím? A víte že správné dobrodružství začíná s plným břichem? My vás naučíme ty nejsladší svačiny na cesty. Například pistáciovou roládu, bábovku, citronové koláče

Rolády

Rolády zná každý. Umí je ale každý upéct? Práci s nadýchaným piškotem, šlehání toho nejkrémovějšího krému. S námi se staneš mistrem roládou snadno a rychle.

Donuty

Víte ale proč je v donutech uprostřed díra? Nebo kdy slaví donut mezinárodní svátek? A hlavně umíte si donut i sami vyrobit? Pokud ne, tak přijďte za námi! Všechno tohle a mnohem víc Vám řekneme.

Tiramisu

Nechte se rozveselit tímto sladkým italským dezertem. Lahodný nadýchaný krém okouzlí nejednoho Italského gurmána. Na Tiramisu samozřejmě existuje spoustu variant.

Red velvet

Tento dezert nejen skvěle chutná ale také se k němu váže spoustu zajímavostí. Nadýchaný jemný krém a červená barva, dvě poznávací znamení, díky kterým dort určitě nepřehlédnete. Víte, ale proč a díky čemu má svou specifickou barvu?

Vypsané termíny:

Francouzské eclairs

První Eclairs se servírovaly už 18. století královským rodinám. Francouzi milovaná cukrovinka, jejichž kouzlo spočívá v odpadlovaném těstě a k němu dokonale sladěnému krému. Pojďte se s námi na chvíli ocitnout ve Francii a svoji vlastní Eclairs si vyrobte.

Neobvyklé tartaletky

Tartaletka vypadá spíše jako malý dortík. Košíček plněný krémem a čepice ze sněhu. Možná se Vám tento francouzský dezert zdá vypadat příliš složitý, ale věřte, že je to hračka.

Vypsané termíny:

České tradiční buchty a koláče

Víš, že se buchty a koláče dříve podávaly k obědu jako hlavní chod po polévce? U nás se naučíš buchty a koláče tvarované, pečené na plechu nebo třeba šátečky s různými náplněmi. Rychle se do nich zamiluješ… A potom už jen poprosíš maminku, ať uvaří doma tu nejlepší polévku a hostina může začít.

Vypsané termíny:

Pečené nanuky

Nanuky nemusí být jen zmrzlinové, vyrobte si s námi pečené nanuky, na kterých si můžete pochutnat i v zimě a hlavně Vám vydrží o dost déle než ty zmrzlinové. Není nanuk jako nanuk.

Cupcakes

Kdo by neznal cupcake, nadýchaný košíček a krémovou čepicí. Cupcakes jsou ideální na oslavy, nedělní čaj o páté nebo posezení. Pomůžeme Vám se cupcakes naučit tak že už nikdo nebude chtít jiné.

Francouzská cukrařina

Větrník, věneček a smetanové éclairs – tohle není kurz francouzštiny, ale zveme tě na kurz pečení, kde se naučíš pracovat s francouzským odpalovaným těstem. Nadýchané tvary různé velikosti tě překvapí nejen svou jednoduchostí.

Mousse - lahodný čokoládový krém

Miluješ čokoládu? Tak to je ta pravá chvíle přijít k nám a naučit se nejjemnější a nejlahodnější francouzský čokoládový dezert, který je ideální skvostnou pochoutkou pro všechny milovníky čokolády.

Čokoládová vajíčka

Velikonoce klepou na dveře , přijď se za námi naučit čokoládová vajíčka díky kterým u Vás zaklepe určitě každý koledník.

Vypsané termíny:

Cake pop - lízátka

Při výrobě nepečených lízátek si určitě užiješ spoustu zábavy. Fantazii se meze nekladou, ozdobit si je můžeš na tisíc způsobů. Počítej s tím, že žádná narozeninová párty se pak už bez tvých lízátek nikdy neobejde.

Vypsané termíny:

Pečeme pro mámu

Maminky jsou naši andělé, ochraňují nás a proto je třeba jim jejich lásku vracet. Řekněte maminkám prostřednictvím něčeho sladkého, jak moc je máte rádi. Ukážeme Vám spoustu základních receptů které si potom dle vlastní fantazie a chuti Vašich maminek doladit.

Vypsané termíny: