Kurzy pro profesionály

“Neustálé vzdělávání Vás dělá mistrem ve svém oboru.”

Do srdce Evropy se nám podařilo přivést ty nejlepší ve svém oboru. Díky naší akademii máte možnost podívat se přímo pod ruce těm nejlepším. Jedničky v oboru, které Vám díky jejich Masterclass předají své zkušenosti a naučí Vás část ze svého řemesla. Ať už Vás zajímá čokoláda, cukrařina, nebo zmrzlina. Vyberte si některou z níže uvedených lekcí, nebo se přihlaste online.

Vítejte v IPPA! V nejlepší cukrářské akademii v nejkrásnějším městě Evropy.

 

• kurzy jsou praktické anebo probíhají formou “demonstrace”   • zaměříme se na dokonalé zvládnutí techniky

• v průběhu kurzu můžete pokládat otázky   • profesionální překladatel

 každý účastník obdrží certifikát    malé občerstvení včetně nápojů

 

Miquel Guarro

Se zapálením do obchodu studoval na Pastry Guild School v Barceloně a zároveň pracoval v Targarona Pastry Shop a později v Bubó, pekárně v Barceloně. Měl to štěstí strávit jednu krátkou, ale zato intenzivní sezonu v týmu prestižní Pastry Frank Fresson v Metz. Po dobu tří let byl šéfcukrářem v michelinské restauraci Dos Cielos v Barceloně, kde začal s hledáním své vlastní cesty světem cukrařiny. Miquel Guarro je vítězem nejmladší Lluís Santapau Trophy v historii, ocenění, které je známo jako Best Master Chocolatero 2013. Kromě toho také vyhrál zlatý pohár v soutěži čokoládových figur na Gremi de Barcelona. Pracuje rovněž jako člen poroty v televizní soutěži 'Bake off', kde hledá nejlepší amatérské pekaře z celé země. V roce 2019 začal nové dobrodružství jako pastry director v prestižní Hofmann School v Barceloně, kde je zodpovědný za koordinaci provozu a tvorbu nových produktů v rámci celé skupiny.
Vypsané termíny:

Antonio Bachour

Antonio Bachour započal svoji kariéru v Portoriku a poté se přestěhoval do Miami, kde pracoval jako šéfcukrář v podniku Talula. Později pracoval v podnicích Devito South Beach a Scarpetta v Miami a v New Yorku, potom pomáhal otevřít W South Beach. Zanedlouho nato převzal vedení cukrářské sekce v Trump SoHo a jeho restauracích. Od roku 2011 do roku 2016 byl šéfcukrářem v St. Regis Bal Harbour Resort. Vydal čtyři kuchařky a i nadále cestuje po celém světě a pořádá workshopy a přednáší na konferencích. Je rovněž majitelem Bachour Bakery + Bistro.

Olivier Magne

Olivier se narodil ve francouzském městečku Aurillac do rodiny pekařů, a tak není žádným překvapením, že i on se vydal tímto směrem. Během své kariéry působil dlouhodobě jako lektor v rámci Národního institutu pekařiny a cukrařiny (l’Institut national de la boulangerie-pâtisserie/INBP). V roce 2015 získal věhlasné ocenění Meilleur Ouvrier de France, které mu naprosto změnilo život - od té doby cestuje po světě a na kurzech předává své pekařské znalosti. V současné době provozuje pekárny Farine & O v Paříži v 9. a 11. obvodu, kde vyrábí chleby výlučně na bázi přírodního kvásku a dlouhé fermentace (až 72 hodin pro jisté typy těsta).
Vypsané termíny:

Tortik Annushka

Tortik Annushka je moderní rodinné studio designových dortů, které založili sourozenci Madina Yavorskaya a Rustam Kungurov. Založeno bylo v roce 2009 a od té doby se stalo předním výrobcem dortů, specializující se na vyvíjení nových technik zdobení dortů. Spojení malíře a architektky vytvořilo exkluzivní a uznávaný styl, který rychle získal na popularitě nejen v Rusku, ale i ve zbytku světa. Inspirováni dílem slavných malířů, ilustrátorů a architektů, integrovali legendární umění do designu dortů. Charakteristické dekorace jako hrušky, zlaté nitě, volány, perfektně hladké dortové techniky a ganache jsou výsledkem mnohaleté intenzivní a kreativní práce. "Inspiruje nás vše kromě výtvorů ostatních cukrářů", říká duo Tortik Annushka. Jejich hlavním krédem je být jedineční a mít vlastní styl zdobení dortů.

Guillaume Mabilleau

Guillaume Mabilleau objevil svou vášeň pro cukrařinu náhodou, ve věku 15 let během letní stáže v malé cukrářské výrobě nedaleko La Rochelle. Cukrařina se perfektně hodí k jeho jemné a vyvážené povaze, k jeho přesnosti a pečlivosti - vlastnostem, které neustále zušlechťuje. V roce 2011, ve věku pouhých 28 let, získal prestižní titul MOF (Meilleur Ouvrier de France). Kromě výuky na několika vybraných školách ve světě je Guillaume Mabilleau především úspěšným podnikatelem. V roce 2012 založil společně se svým kolegou a kamarádem Jean-Baptiste Robinem společnost "Nuances Gourmandes" v La Rochelle. Po počáteční všeobecně zaměřené výrobě se Guillaume a Jean-Baptiste rozhodli zaměřit se výhradně na výrobu makronek, které zasílají rozličným zákazníkům po celém světě. Guillaumovy cukrářské výrobky jsou výsledkem nepřetržitého zdokonalování a zjednodušování pravidel a technik, s cílem zpřístupnit je všem. Právě proto Guillaume Mabilleau představuje skutečný zdroj inspirace pro ty, kteří si tento obor zvolili jako svoji profesi.
Vypsané termíny:

Joakim Prat

Joakimův příběh je působivý. Narodil se a vyrostl poblíž Biarritz, v Baskicku v jihozápadní Francii. Zamiloval se do cukrářského světa ve věku 15 let a ve věku 29 let byl již vedoucím šéfcukrářem 9 michelinových hvězd. Před zahájením svého projektu Maitre Choux se stal hlavním cukrářem v restauraci The Greenhouse v Londýně. Jeho první pracovní místo v Londýně bylo v L'Atelier de Joel Robuchon, kde dva roky pracoval jako šéfcukrář. Předtím pracoval ve Španělsku jako šéfcukrář v restauraci Can Fabes, stejně jako v Sauc a v restauraci Hofmann v Barceloně. Kromě toho musíme zmínit, že Joakim získal zlatou medaili za britský Nejlepší dezert roku 2014 a byl oceněn jako Vycházející talent Velké Británie na britském Světovém poháru cukrářů 2013, obojí v Londýně. Docela impozantní životopis pro takového mladého muže!

Karim Bourgi

Karim Bourgi vystudoval Le Cordon Bleu v Paříži, obor cukrář, a svou kariéru začal v Bejrútu v La Cigale, dále pracoval v Ladurée na třídě Champs Elysée v Paříži, ve Fauchon v Dubaji, kde také rozvinul několik místních konceptů, které se specializovaly na moderní luxusní cukrářství. V roce 2014 ve francouzské soutěži Patissier dans le Monde získal titul třetího nejlepšího cukráře, a v lednu 2017 se zúčastnil Pastry World Cup (Světového mistrovství cukrářů).
Vypsané termíny:

Gregory Doyen

Gregory se narodil do umělecké rodiny na francouzském venkově v burgundském Brionnais a již během raného dětství prožíval kouzlo cukrařiny na jeho oblíbeném místě, v rodinné kuchyni. Když mu bylo 18, začal studovat cukrařinu v Dijonu. Od té chvíle se jeho nepřetržité vzdělavání proměnilo v cestu kolem světa. Poznávaní rozličných kultur a neutuchající zájem o inovace ho každodenně nutí vyhodnocovat své dovednosti tak, aby dosáhl dokonalosti. Dle Gregoryho by cukrářské výrobky měly být zdravé a elegantní, přírodní příchuť je totiž klíčem k příjemnému zážitku.
Vypsané termíny: